Moc słów: 3 wskazówki, które wpłyną na twoje życie

Table of Contents

Moc słów: Słowo to twórca

 naszego życia, naszej rzeczywistości. Na czym dokładnie polega moc słów? Najkrócej rzecz ujmując: bez słów myśl nigdy nie może stać się rzeczywistością.

Moc słów - jak słowa wpływają na twoje życie
Moc słów: 3 wskazówki, które wpłyną na twoje życie 2

Czego możemy się z tego nauczyć? 

Jeśli nasze słowa i myśli są narzędziami, za pomocą których tworzymy naszą rzeczywistość, to z pewnością są one jak dotąd naszym najpotężniejszym narzędziem. Powinniśmy więc wybierać tylko najlepsze słowa, aby stworzyć naszą najlepszą rzeczywistość.

Tymczasem pomyśl jak często mówisz i myślisz o sobie jako o kimś, kto nie da rady, nie umie, nie ma szans na coś?

To nasze słowa potwierdzają nasze najgłębsze myśli. Stanowią one potwierdzenie dla świata tego, jak postrzegamy innych, nasze życie i nas samych. Słowa są potężną afirmacją przekazywaną przez słowa. Słowa są odbiciem wewnętrznych przekonań, nad którymi też warto pracować. Jak to zrobić – dowiesz się z tego artykułu

Dlaczego więc postanowiliśmy niewłaściwie wykorzystywać nasz najpotężniejszy zasób? A najważniejsze to – jak to zmienić?

3 najważniejsze litery: J-A-K

Za każdym razem, gdy myślisz “nie umiem tego zrobić”, postaw przed tym zdaniem wyraz – JAK

JAK mogę to zrobić?

zamiast: nie umiem znaleźć partnera życiowego/biznesowego -> JAK mam znaleźć partnera… zamiast: nie umiem zarabiać pieniędzy -> JAK mam nauczyć się zarabiać pieniądze.. zamiast: jestem kiepski w pisaniu bloga -> JAK polepszyć swoje umiejętności w zakresie pisania artykułów na blog… itd.

Moc słów to kierowanie swoich myśli i słów na ROZWIĄZANIA.

No dobrze, już wiesz, że należy słów używać mądrze mając na uwadze swoje dobro. Co robić, aby wydobyć prawdziwą moc słów?

3 sposoby używania słów

1. Mądrze wybieraj słowa

Jako społeczeństwo uzależniliśmy się od mówienia o naszych nieszczęściach i problemach (słynne nasze „stara bieda” w odpowiedzi na pytanie co u nas słychać). Pamiętaj, że przyjmujemy nasze interpretacje wydarzeń, ludzi i nas samych i takimi je przekazujemy światu, wprowadzając je w życie.

Zatem kiedy jęczymy lub narzekamy na nasze życie, powodujemy, że te negatywne słowa, stają się rzeczywistością. Kiedy mówisz coś wystarczająco głośno, twoje słowa stają się prawdą nie tylko w twoim umyśle, ale w umysłach każdego, kto je wypowiada. Mao tego, nieświadomie dążysz do tego, aby one się spełniły…

Zacznij wybierać słowa świadomie. Słów, których używasz do opisywania siebie i swojego życia używaj świadomie. Zrozum, że moc słów to pojęcie szersze – unikaj wszystkich negatywnych, bezsilnych słów, takich jak „nie mogę”, „nie powinno się”, „trzeba”, „nie będę”. One pozbawiają cię twojej zdolności do tworzenia życia, jakim chcesz żyć.

2. „Jestem tym, czym jestem”

Potwierdź, kim jesteś, swoje marzenia, nadzieje i sukcesy za pomocą jednego najpotężniejszego słowa, jakie dana osoba może kiedykolwiek wypowiedzieć: „Jestem”.

Te jedno, ale niezwykle potężne słowo należy uznać za najcenniejsze słowo w całym słowniku. Sposób, w jaki kończysz zdanie „Jestem…” określa, kim jesteś dla siebie i wszystkich wokół ciebie. Kiedy więc powiesz „Jestem… gruby / leniwy / nieśmiały” lub „Jestem… piękny / pewny siebie / odnoszący sukcesy / szczęśliwy”, to jest dokładnie prawda, którą sam tworzysz za pomocą zjawiska jakim jest moc słów. I nie ma naprawdę znaczenia, czy w słowach, które wypowiadasz, jest jakaś prawda. To, jak uzupełniasz to słowo jest tym, jak definiujesz siebie i swoją rzeczywistość.

Przypomnij sobie, kim jesteś i kim chcesz być, zaczynając każdego ranka od pozytywnej afirmacji zaczynającej się od tego magicznego słowa „Jestem”.

3. Mów z serca

Kiedy narzekamy na nasze życie, mówimy z niepokojem lub używamy nienawistnych słów, zwykle robimy to z pozycji strachu. Pierwszym krokiem, który musisz zrobić, aby to pokonać, jest ćwiczenie lepszej samoświadomości nad używanymi słowami.

Następnym razem, gdy otworzysz usta, aby poskarżyć się lub zdołować siebie lub innych, zadaj sobie pytanie:

    „Dlaczego mam to powiedzieć?”

    „Jak to ma mi służyć lub wpłynąć na moje szczęście?”

Zadaj sobie te dwa ważne pytania, a bez wątpienia odkryjesz, że tak naprawdę mówisz z powodu strachu. To jest strach, że nie jesteś wystarczająco dobry, strach, że jesteś w złym związku itp. Co najważniejsze, uświadomisz sobie, że wyrażając te wszystkie obawy, nie robisz nic dobrego dla swojego szczęścia. Twoje słowa mogą tylko pogorszyć samopoczucie, wprowadzając te lęki w życie z większą intensywnością.

Wybieraj więc słowa odważnie, świadomie i z miłością. Zawsze mów z pozycji miłości; dla siebie, dla twojego życia i dla innych. Twoje słowa to twój świat, więc używaj ich mądrze.

Table of Contents