Własny biznes domowy – 4 szkodliwe mity

Table of Contents

Czy zdarzyło Ci się usłyszeć od kogoś, że własny biznes domowy to bzdura? Że współpraca z firmą z branży Network Marketingu jest dla naiwnych? Że nie da się na tym zarobić? Mnie zdarzyło się to wielokrotnie. Mało tego – słyszałem to tak wiele razy, że przez jakiś czas sam w to wierzyłem. Aż wreszcie przestałem słuchać tych, którzy tak mówili. Zacząłem słuchać i robić to, co zrobili ci, którzy osiągnęli sukces. W krótkim czasie mój biznes rozkwitł i stał się dla mnie powodem do dumy i podstawowym źródłem mojego dochodu.
Pisałem już o tym np. tutaj

W tym czasie przeprowadziłem wiele rozmów z ludźmi. Wielu z nich od sukcesu oddzielały mity. Dotyczyły one właśnie budowania własnego biznesu. Najważniejsze 4 z nich przedstawiam w tym artykule.

4 mity
4 mity

Mit nr 1: Network Marketing wymaga dużych nakładów finansowych

Prowadziłem w swoim życiu kilka różnych firm. Uruchomienie każdej z nich wiązało się z inwestycjami rzędu kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Wymagały ode mnie posiadania dużych sum, które musiałem „zainwestować” w lokal, zakup towaru, reklamę i marketing, branding. Mało tego – te inwestycje nie były jednorazowe i wymagały ciągłego “uzupełniania”.

Mój własny biznes domowy MLM wymagał ode mnie “inwestycji” w wysokości około 100 zł.

TAK! – dobrze czytasz. Podjęcie współpracy, która daje mi dzisiaj dochód pozwalający na wygodne życie, kosztowało mnie tak niewielką kwotę. Taką, która z trudem wystarczy na rodzinny obiad w restauracji. Oczywiście – wiem o tym, że kiedyś się to zmieni. Wtedy, gdy będę chciał, aby moje dochody znacząco wzrosły.
Zacznę wtedy wydawać pewne sumy na:
– skuteczniejsze metody dotarcia do większej liczby osób
– lepsze materiały szkoleniowe
– profesjonalnie przygotowane systemy prezentacyjne.
Jednak wszystkie te wydatki zostaną sfinansowane z już zarobionych dzięki mojej działalności pieniędzy.

własny biznes domowy nie wymaga inwestycji
własny biznes domowy nie wymaga inwestycji

Ze wszystkich prowadzonych przeze mnie działalności, Network Marketing wymagał najmniej pieniędzy na start.

Mit nr 2: Network Marketing wymaga dużo czasu

Wszyscy jesteśmy zajęci. Bronimy się przed utratą każdej cennej minuty. Nie mam zamiaru Cię oszukiwać. Nie będę Ci wmawiać, że można osiągnąć wielki sukces finansowy i osobisty w Network Marketingu, poświęcając mu kilka minut dziennie. Oczywiście – nie można. Chcę Cię zachęcić do poświęcenia 1 godzinę dziennie – codziennie.

Jeśli dobrze zaplanujesz te 60 minut, szybko przekonasz się, że będzie to najlepiej płatny czas w całym Twoim kalendarzu. Jest możliwe, że później dojdziesz do wniosku, że mogłeś od razu zrezygnować z innych zajęć. Prawdopodobnie efekty w porównaniu do nakładów pokażą Ci, że czas poświęcony na budowanie własnego biznesu jest najlepszą inwestycją. Warunkiem jest – powtarzam to – dobre zaplanowanie tego czasu i konsekwentne realizowanie codziennego planu działania. Skontaktuj się ze mną, jeśli chcesz, aby 1 godzina dziennie wystarczyła na to, by Twój biznes rozwinął się.

Mit nr 3: Aby rozwinąć własny biznes domowy, trzeba mieć “wyrobioną markę”

Wielu ludzi wyobraża sobie, że Network Marketing to nieco inna odmiana tradycyjnego biznesu. Z tego powodu przenoszą tutaj swoje obawy i przekonania wyrobione w kontaktach z ludźmi biznesu. Ludźmi, którzy odnieśli sukces dzięki inwestycji w budowanie autorytetu, kosztownemu i czasochłonnemu zdobywaniu wiedzy i wytrwałemu budowaniu swojej pozycji eksperta. Tymczasem kluczem do budowy naszego biznesu jest zjawisko łatwej i szybkiej duplikacji.

Duplikacja to możliwość łatwego powielania szeregu kilku prostych czynności, których łatwo się nauczyć.

Dlatego właśnie im są prostsze i mniej wymagające, tym skuteczniej i łatwiej można je powtórzyć. Tak – dobrze rozumiesz – “wyrobiona marka” wręcz przeszkadza w skutecznym budowaniu tego biznesu. Człowiek z marką łatwo pozyska wielu partnerów. Ci partnerzy szybko jednak utkną w swoich działaniach, gdyż nie będą potrafili powtórzyć procesu, w którym uczestniczyli.

Wyobraź sobie 2 osoby, które odniosły sukces:

1) Zośkę, Twoją koleżankę z pracy, która coś tam po godzinach robiła
2) Pana Bardzo Ważnego Dyrektora euGeniusza Eksperckiego, który od 4-go roku życia kształcił się i pracował nad swoim rozwojem. W końcu, po niecałych 30 latach stać się milionerem.
Kogo z nich będzie Ci łatwiej naśladować?

„Sukses w Network Marketingu nie polega na znalezieniu właściwych ludzi. Sukces polega na staniu się właściwą osobą”.

Dr Shaklee

Mit nr 4: Trzeba mieć wysokie umiejętności techniczne i dobrze znać się na komputerze

No cóż – jesteś tutaj i czytasz ten tekst. Z tego wniosek, że umiesz uruchomić urządzenie, na którym można przeglądać internet i umiesz w tym urządzeniu znaleźć stronę, która Cię interesuje. To oznacza, że spełniasz minimalny poziom wymagań, aby rozpocząć współpracę ze mną. Z czasem będzie potrzebne jeszcze posiadanie konta na facebooku, umiejętność odbierania i pisania wiadomości na messengerze oraz umiejętność odbierania i pisania e-maili. Że co? Że to prościzna i też już to umiesz? No cóż – rozczaruję Cię zatem – to w zasadzie wszystko, co potrzebne, aby zacząć. Wszystkich innych rzeczy nauczysz się z czasem, albo zarobisz pieniądze, by zlecić ich robienie komuś, bez potrzeby uczenia się, jak je zrobić.

Uwierz, że to naprawdę prosty biznes i sukces w nim w bardzo niewielkim stopniu zależny jest od zdobytych wcześniej umiejętności. W mojej grupie – Pasjonaci Sukcesu – jest wiele osób, które zupełnie nie wierzyły w swoje umiejętności a dzisiaj odnoszą sukcesy i mają z tego ogromną frajdę i satysfakcję.

Podsumowanie

Piękno Network Marketingu polega na jego niesamowitej prostocie. Nie chcę wcale powiedzieć, że to łatwa rzecz do zrobienia, bo tak nie jest. Najtrudniejszym elementem budowania dochodowego biznesu w Network Marketingu nie jest poziom wymagań i inwestycji początkowych ale konsekwencja i koncentracja na wykonywaniu szeregu prostych do wykonania czynności. Nieustannie zadziwiające dla mnie jest to, że ludzie, którzy pracują przez 30 lat w swoim zawodzie są rozczarowani, jeśli podobnego poziomu dochodów nie uzyskują po kilku miesiącach działania w Network Marketingu. Wtedy szybko dochodzą do wniosku, że ten biznes nie działa i szukają innego. Historia powtarza się i przyczynia do budowania mitów, o których dzisiaj pisałem.

Zapraszam Cię do kontaktu ze mną.

Jestem pewien, że mogę Ci pomóc zbudować dobry biznes, który będzie dla Ciebie nie tylko źródłem dochodu, ale również powodem do dumy i głębokiej osobistej satysfakcji.
Nie uważam, że Network Marketing to jedyny sposób na uruchomienie własnej przedsiębiorczości. Wierzę, że jest po prostu najlepszy.

Table of Contents